Snížená sazba DPH 12 %

Zaplaťte 12% DPH místo 21% a ušetřete tak značnou částku!

Daň z přidané hodnoty u staveb pro sociální bydlení

Novela zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o DPH“) účinná od 1. 1. 2015 zahrnuje úpravu v oblasti nemovitých věcí.

 

 Definice staveb pro sociální bydlení jsou od 1. 1. 2015 v zákoně o DPH uvedeny v § 48 odst. 5 a 6.

 Pokud si u nás objednáte dřevostavbu včetně montáže a splňujete podmínky citované v zákoně o DPH v § 48 odst. 5 a 6. tzn., bude-li dřevostavba příslušenstvím rodinného domu nebo bytu, splňující definici sociálního bydlení, budeme účtovat sníženou sazbu DPH. Podmínkou pro přiznání snížené sazby DPH je podepsání čestného prohlášení a zakoupení příslušenství společně s jeho montáží. Snížená sazba DPH platí i pro příslušenství, které si pořizujete k již postavené stavbě (nezáleží jak staré), nebo rozestavěné stavbě, opět však musí splňovat definici sociálního bydlení.

 

Bytem pro sociální bydlení je dle Zákona o DPH byt, jehož celková podlahová plocha nepřesahuje 120 m2. Rodinným domem pro sociální bydlení je rodinný dům (více jak polovina podlahové plochy je určena pro rodinné bydlení), jehož celková podlahová plocha nepřesahuje 350 m2. 

 

Při dodávce dřevostavby vč. příslušenství ( střešní krytina, okapový systém, zateplení, nátěry atd. ) se jedná o výraznou úsporu finančních prostředků.


Příslušenstvím rodinného domu (popř. bytového domu) mohou být například stavby plnící doplňkovou funkci ke stavbě hlavní a ostatní stavby, například dřevěné srubové garáže, zahradní altány, zahradní chatky, chatky na nářadí, srubová chatka pro hosty, skladové prostory pro dům, atd.

 

  Ve zkratce:

  1. Objednávka výrobku vč. jeho montáže.
  2. Výrobek musí být příslušenstvím rodinného domu nebo bytu (tzn., že bude stát na pozemku, který patří k rod. domu nebo bytu), kterého jste vlastníkem. Pokud dům ještě nestojí tak stačí platné stavební povolení.
  3. Maximální podlahová plocha domu je 350m2, plocha bytu 120m2
  4. Podepsání Čestného prohlášení
  5. Snížená sazba DPH neplatí pro firmy a živnostníky, kteří výrobek objednávají „na firmu“.

 

 

 

 

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace