Dřevo jako stavební materiál

DŘEVO – JEDINEČNÝ ŽIVÝ MATERIÁL, KTERÝ DÝCHÁ JAKO MY

Dřevo je jediný stavební materiál, který dýchá. Dřevo je trvanlivé, pružné a snadno se zpracovává.

Stále více lidí upřednostňuje dřevostavby, protože obrazně řečeno takto jsou stále v kontaktu s přírodou. Další nezanedbatelnou výhodou dřevostaveb jsou krátké dodací lhůty za přijatelné náklady.

Dřevostavby uspokojují stále rostoucí touhu žít ve zdravém domově bez jakýchkoliv škodlivých a zdraví nebezpečných konstrukčních materiálů. Proto jsou dřevostavby tolik žádané.

Dřevo je ideální materiál pro výstavbu domů s nízkou spotřebou energie díky své nízké tepelné vodivosti a jeho vynikajících izolačních vlastností. To má za následek, že dřevostavby mají nízkou spotřebu energie na vytápění v zimě a příjemně chladné letní klima.

Více na téma tepelně-izolační vlastnosti dřeva si můžete přečíst např. ZDE.

Jednou z důležitých vlastností dřeva je jeho izolující a klimatizující schopnost.Dřevo může přijímat a odevzdávat velké množství vody a proto se může optimálně přizpůsobovat povětrnostním podmínkám - tzn. že neustále pracuje. Váše dřevostavba se proto přibližně 4-6  měsíců neustále přizpůsobuje. V zimě nebo vysoké vhkosti vzduchu se může o několik centrimetrů roztáhnout a při suchém počasí a vysokých teplotách se naopak stáhne.Tímto mohou vzniknout štěrbiny mezi deskami, které opět při stabilním počasí zmizí.

Požární odolnost dřevěných konstrukcí

Dřevo hoří - ano, ale...

.....text připravujeme...

 

Dřevo

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace