Dřevo jako stavební materiál

DŘEVO – ŽIVÝ MATERIÁL, KTERÝ DÝCHÁ JAKO MY


Stále více lidí upřednostňuje dřevostavby, protože obrazně řečeno takto jsou stále v kontaktu s přírodou. Další nezanedbatelnou výhodou dřevostaveb jsou krátké dodací lhůty za přijatelné náklady.

Dřevostavby uspokojují stále rostoucí touhu žít ve zdravém domově bez jakýchkoliv škodlivých a zdraví nebezpečných konstrukčních materiálů. Proto jsou dřevostavby tolik žádané.
Dřevo je ideální materiál pro výstavbu domů s nízkou spotřebou energie díky své nízké tepelné vodivosti a jeho vynikajících izolačních vlastností. To má za následek, že dřevostavby mají nízkou spotřebu energie na vytápění v zimě a příjemně chladné letní klima.

Jednou z důležitých vlastností dřeva je jeho izolující a klimatizující schopnost.Dřevo může přijímat a odevzdávat velké množství vody a proto se může optimálně přizpůsobovat povětrnostním podmínkám - tzn. že neustále pracuje. Váše dřevostavba se proto přibližně tři  měsíce neustále přizpůsobuje. V zimě nebo vysoké vhkosti vzduchu se může o několik centrimetrů roztáhnout a při suchém počasí a vysokých teplotách se naopak stáhne.Tímto mohou vzniknout štěrbiny mezi deskami, které opět při stabilním počasí zmizí.


Dřevo je jediný stavební materiál, který dýchá, je trvanlivé, pružné a snadno se zpracovává.
Věřte nebo ne, dřevo je také ohni odolné. Každý je přesvědčen, že dřevo hoří ihned po kontaktu s ohněm, ale to je mylná představa. Dřevo hoří, to je pravda, ale proces samovznícení dřeva je spouštěn při teplotách nad 300°C, kdežto materiály, jako je ocel nebo železobeton ztrácejí své mechanické vlastnosti už při 200°C.

Dřevo

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.svet-chatek.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.svet-chatek.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace