Jak připravit základovou desku?

základová deska pod zahradní domek, základy pod chatu

svet-chatek.cz

Jak připravit základovou desku?

Jak připravit základovou desku pod zahradní domek?

Před montáží zahradního domku či chatky je důležité připravit vhodnou základovou plochu, na které bude chatka postavena.Podkladová plocha by měla být pevná a rovná, vyvýšená cca 10-20 cm nad okolním terénem. Velikost podkladové desky by měla být stejná jako rozměry vnějších stěn chatky (bez přesahů).

Umístění chatky volte vždy takové abyste okolo mohli projít a provádět případné opravy, nátěry, údržbu zeleně kolem chatky atd.

Berte na vědomí, že pokud podklad - základ pod chatou ošidíte, nebude Vám chatka patřičně dlouho sloužit a nelze na ní u výrobce uplatňovat případnou reklamaci. V případě, že si nebudete vědět rady jak správně základy připravit, tak se prosím obraťte na specializovanou firmu na "zemní práce".

Jakou základovou plochu tedy zvolit? Možností je více:

Betonová deska

Nejvhodnějším základem pro stavbu je rovná betonová deska 10-15 vysoká s vnitřní ocelovou výztuhou uložená na štěrkovém podkladu v nezámrazné hloubce. Tato alternativa je však náročnější na přípravu i cenu. Navíc je to stavba s trvalým zásahem do přírody bez následné možnosti změny lokality.

betonová deska

 

Zámková dlažba, betonové dlaždice

Pro menší chatky je možné použít jako základovou desku zámkovou dlažbu, případně rovnou plochu vytvořenou z betonových dlaždic. I pod tímto povrchem musí být rovný zhutnělý štěrk. Příprava je jednodušší než u betovové desky, nedostatkem ovšem je, že do takovéhoto podkladu se nedá chatka pevně ukotvit.

zámková dlažba

 

Samonosný podlahový rošt a zemní vruty

Velmi dobrou alternativou je podklad vytvořený pomocí samonosného základového roštu zakotveného do země pomocí zemních vrutů. Výhodou tohoto řešení je rychlá montáž, základy lze okamžitě zatížit – odpadá technologická přestávka při betonáži. Žádné kopání a odvoz vykopané hlíny. Vruty jsou testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž. Tato stavba lze také kdykoli odstranit nebo přemístit jinam, takže je šetrná k přírodě. Pod chatkou může proudit vzduch a tak zespodu nevlhne. Nevýhodou pak může být, že je nelze použít kdekoli – terén musí být dobře rostlý, podloží musí být stabilní a dobře prostupné min. do hloubky 60 cm.Ze strany zákazníka je nezbytný průzkum terénu.

montáž na zemní vruty

Bližší informace ke zhotovení základů Vám rádi zašleme spolu s nabídkou na Vámi vybranou dřevostavbu.

 

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.svet-chatek.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.svet-chatek.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace