Jak ušetřit 6% z ceny dřevostavby? Snížená sazba DPH.

snížená sazba dph, sleva, ušetřit

svet-chatek.cz

Jak ušetřit 6% z ceny dřevostavby? Snížená sazba DPH.

Ušetřete 6% z ceny Vašeho zahradního domku!

Zaplaťte 15% DPH místo 21%

Daň z přidané hodnoty u staveb pro bydlení

Od ledna 2008 vstoupila v účinnost novela zákona o dani z přidané hodnoty (ZDPH), která se významným způsobem dotkla i zdaňování staveb (a souvisejících služeb) určeným k bydlení.

Pokud si u nás objednáte dřevostavbu včetně montáže a splňujete podmínky citované v §48a, odst. 1 Zákona o DPH a §121, odst. 1 zákona č. 40/1964 Sb., Občanského zákoníku, tzn., bude-li dřevostavba příslušenstvím rodinného domu nebo bytu, splňující definici sociálního bydlení, budeme účtovat sníženou sazbu DPH. Podmínkou pro přiznání snížené sazby DPH je podepsání čestného prohlášení a zakoupení příslušenství společně s jeho montáží. Snížená sazba DPH platí i pro příslušenství, které si pořizujete k již postavěné stavbě (nezáleží jak staré), nebo rozestavěné stavbě, opět však musí splňovat definici sociálního bydlení. Bytem pro sociální bydlení je dle ZDPH byt, jehož celková podlahová plocha nepřesahuje 120 m2. Rodinným domem pro sociální bydlení je rodinný dům (více jak polovina podlahové plochy je určena pro rodinné bydlení), jehož celková podlahová plocha nepřesahuje 350 m2. 

Při komplexních dodávkách dřevostaveb v "plné výbavě" (dražší krytina, terasa, přístřešek, přístavek, atd.) se jedná o výraznou úsporu finančních prostředků.


Příslušenstvím rodinného domu (popř. bytového domu) mohou být například stavby plnící doplňkovou funkci ke stavbě hlavní a ostatní stavby, například garáže, zahradní altány, kůlny, skladové prostory pro dům, atd.

 

 Ve zkratce:

  1. Objednávka výrobku vč. jeho montáže.
  2. Výrobek musí být příslušenstvím rod. domu (tzn., že bude stát na pozemku, který patří k rod. domu), kterého jste vlastníkem. Stačí, když máte pouze platné st. povolení.
  3. Podepsání Čestného prohlášení
  4. Snížená sazba DPH neplatí pro firmy a živnostníky, kteří výrobek objednávají „na firmu“.

zahradní domek se slevou

 

 

 

 

 

 

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.svet-chatek.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.svet-chatek.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace